Sajnos évről évre nő a környezeti zajhatás, vagyis egyre zajosabb világban élünk. Ez sokaknál okoz különböző hallásproblémákat, és érthető, hogy egy kisgyermek nehezen tudja megkülönböztetni a hanghatásokat, kiválasztani a számára fontos hangokat a zajok közül, és adoptálódni az újabb helyzetekhez, hiszen ebben sokkal nehezebb helyzetben vannak, mint például a 20 évvel ezelőtt született emberek. Akiknek szintén évről évre nagyobb zajártalommal kell megküzdeniük, és ez több felnőtt számára okoz zavarokat, nem véletlen, hogy az elmúlt évben sokszorozódott a hozzánk forduló felnőttek száma.
A 2024. április 17-én megjelent Népszava cikkben (Kevesebb zajt a gyerekeknek!) épp a zajártalmak fokozódásáról írtak, több neves szakembert megszólaltatva, melynek hátterében a cikk szerint a szabadidős zajok állhatnak, és ezért törvényjavaslattal kívánják szabályozni a rendezvényeken alkalmazható hangerőt. 
Ami valóban segítség lenne a hanghatások mérséklésére, de nem oldana meg minden problémát, csak egy kisebb szegmensét, hiszen a hallásproblémákkal küzdő személyek sok esetben nem szenvedtek el traumás hanghatást, a hallásvesztés, vagy akár túlérzékenység hátterében inkább az idegrendszer telítődése sejthető. 
Arról nem is beszélve, hogy egy 30 évvel ezelőtti rock koncerten sem volt kisebb hangerő, mint manapság, és a minőség is hagyott némi kívánni valót maga után, mégsem mindenki vált hallás károsodottá, pedig egy-egy ilyen rendezvény után volt, hogy két hétig csengett az ember füle. 🙂
 
A Hallásébresztés egy egyszerű tanulási folyamat, az adoptálódás képességét tanítjuk meg, ami természetes úton nem ment. 
Ebben semmi misztikum nincs, sem hangzatos háttér történések. Nem csinálunk Hallásébresztést mindenkinek, aki felkeres bennünket, csak akkor, ha úgy látjuk, hogy tényleg ez okozza a panaszait.
A módszer egyszerű, mint egy mondóka tanulás egy óvodás gyermeknél. A túlérzékeny személy hallgatja a hanganyagot, és ezzel kondicionálja az idegrendszerét, megtanulja, hogy a zavaró zajok nélkül is lehet élni, és ezáltal rengeteget javul az életminősége.
Kategóriák: Tudástár