A Pataki-Kolláth-féle Hallásébresztés több mint egy évtizede segíti a hallási túlérzékenységgel küzdő gyermekeket és felnőtteket. Az évek során a módszer folyamatosan fejlődött, és alkalmazkodott a változó körülményekhez. Bár a program kezdetben kizárólag csoportos formában zajlott, az elmúlt években az egyéni, otthoni Hallásébresztés vált a legnépszerűbb és legelérhetőbb formájává.

Miért indult csoportos formában a Hallásébresztés?

A csoportos tréningek alapja a közösség támogató ereje volt. A gyermekek számára rendkívül motiváló, ha látják, hogy nincsenek egyedül a problémájukkal, és mások is hasonló kihívásokkal küzdenek. A közösségi környezet nemcsak lelki támogatást nyújtott, hanem a szabályok és időkorlátok betartását is megkönnyítette – mind a gyerekek, mind a szülők számára.

A csoportos formát erősítette a „csoporthatás” is: a gyerekek sokkal könnyebben vették rá magukat a zenehallgatásra, ha látták, hogy társaik is hallgatják a zenét. Ez különösen igaz volt azokra, akik otthoni környezetben nehezebben működtek együtt.

Hogyan változtatta meg a Covid-19 a Hallásébresztés menetét?

A 2020-as világjárvány alapjaiban változtatta meg az életünket. A koronavírus miatt elrendelt bezárások és a társadalmi távolságtartás nem csökkentette a hallási túlérzékenységgel élők számát, de új kihívások elé állította a Hallásébresztés programot. Ennek hatására elérhetővé tettük az egyéni, otthoni Hallásébresztést online streaming formájában.

Bár kezdetben kétségek merültek fel az otthoni zenehallgatás hatékonyságával kapcsolatban, a visszajelzések gyorsan eloszlatták ezeket az aggodalmakat. A program eredményessége nem maradt el a csoportos formában végzett kezelésektől.

Az otthoni Hallásébresztés előnyei

2022 óta az egyéni, otthoni Hallásébresztés vált dominánssá a program keretében. Ennek számos előnye van:

  • Rugalmasság: A tréninget a család saját időbeosztása szerint végezheti, ami különösen előnyös a hektikus mindennapokban.
  • Kényelem: Az otthoni környezet segíti a gyermekeket abban, hogy nyugodtabban, komfortosabban vegyenek részt a zenehallgatásban.
  • Folyamatos támogatás: Az otthoni zenehallgatást írott, képes útmutatóval és folyamatos szakmai kapcsolattartással kísérjük, így biztosítva a szabályok betartását és a hatékonyságot.

Mire van szükség az otthoni Hallásébresztéshez?

A programban való részvételhez mindössze egy zenelejátszó eszközre és egy párnázott fejhallgatóra van szükség. Ezek segítségével a családok otthon is elérhetik ugyanazt az eredményt, mint korábban a csoportos tréningeken.

Összegzés

A Pataki-Kolláth-féle Hallásébresztés rugalmasan alkalmazkodott a változó világhoz, és az otthoni zenehallgatás bevezetésével szélesebb körben vált elérhetővé. Az új forma lehetőséget ad arra, hogy a résztvevők saját ritmusukban, mégis hatékonyan dolgozhassanak a hallási túlérzékenység kezelésén.

Ha szeretnéd megtudni, hogyan segíthet a Hallásébresztés, látogasd meg weboldalunkat, vagy vedd fel velünk a kapcsolatot!

Kategóriák: Tudástár