A hallási túlérzékenység sokkal több, mint egyszerűen a hangokkal szembeni érzékenység – számos területen hathat az érintettek mindennapi életére. A különböző diagnózisok, az idegrendszeri eltérések és azok következményei gyakran a túlérzékeny hallással is összefügghetnek. De honnan tudhatjuk, hogy gyermekeink vagy akár mi magunk érintettek vagyunk-e?

Milyen tünetek utalhatnak hallási túlérzékenységre?

A túlérzékeny hallásnak közvetlen és közvetett következményei is lehetnek. Az alábbi problémák fennállása esetén érdemes gyanakodni:

  • Tanulási nehézségek: Diszlexia, diszgráfia;
  • Diagnosztizált zavarok: Autizmus, ADHD (figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar);
  • Koncentrációs és figyelemzavarok;
  • Fáradékonyság, fejfájás;
  • Viselkedési problémák: Verekedések, feszült viselkedés;
  • Szövegértési és logopédiai problémák;
  • Mozgáskoordinációs és finommotorikai nehézségek;
  • Kirekesztettség érzése és önbizalomhiány.

Ha ezek közül több tünet is fennáll, érdemes megvizsgálni, hogy a hallási túlérzékenység lehet-e a kiváltó ok.

Mit várhatunk a Hallásébresztéstől?

Fontos leszögezni, hogy a Hallásébresztés nem csodamódszer, és nem minden problémára jelent megoldást. Ami biztosan elérhető vele, hogy a hallási túlérzékenységet enyhíti, vagy teljesen megszünteti, ezzel együtt pedig javulást hozhat azokban a területekben, amelyek közvetlen összefüggésben állnak a túlérzékenységgel.

Miért van szükség többféle fejlesztésre?

A gyermekek idegrendszere rendkívül összetett, ezért gyakran többféle fejlesztés együttes alkalmazása szükséges a tartós eredmény eléréséhez. A Hallásébresztés egy alapot teremt, amelyre más fejlesztések – például mozgásfejlesztés, logopédiai foglalkozások – eredményesen építhetők. Azokban az esetekben, amikor az addigi logopédiai fejlesztések eredménytelenek voltak, a Hallásébresztés segíthet áttörést elérni, hiszen a hallási feldolgozás javulásával ezek a fejlesztések is hatékonyabbá válnak.

Mikor érdemes elvégezni a Hallásébresztést?

Ha bizonytalan vagy abban, hogy fennáll-e hallási túlérzékenység a gyermekednél vagy akár Nálad, javaslom, hogy töltsd ki a regisztrációt követően elérhető ingyenes, online és kötelezettségmentes felmérésünket, amely részletes képet ad a hallási érzékenységről.

Hogyan jelentkezhetsz?

A Hallásébresztés már teljes mértékben online formában zajlik, a felméréstől a tréningig mindent el tudsz intézni biztonságban, az otthonod kényelméből. Ha kitöltesz egy regisztrációt, akkor máris egy lépéssel közelebb kerülsz ahhoz, hogy segíteni tudjunk a hallási nehézségeken, de ezzel semmilyen  kötelezettséget nem vállalsz. Ha úgy döntesz, nem szeretnél részt venni tréningen az esetleges javaslat ellenére sem, akkor további teendőd nem lesz, a megadott adatokat és információkat töröljük a rendszerünkből. 

    Ne hagyd, hogy a hallási túlérzékenység tovább rontsa gyermeked vagy saját életminőségedet! Tegyél egy lépést a nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb hétköznapok felé.

    Kategóriák: Tudástár