Milyen betegségek, problémák fennállása esetén gyanakodjunk túlérzékenységre? A túlérzékeny hallásnak közvetlen és közvetett következményei lehetnek:
- diszlexia, diszgráfia, autizmus, ADHD diagnózisok
- koncentrációs, és figyelemzavar
- fáradékonyság
- fejfájás
- viselkedészavarok
- verekedések, feszültségek
- szövegértési, szövegészlelési, logopédiai problémák
- mozgáskoordináció, finommotorika
- kirekesztettség érzés, önbizalomhiány
A Hallásébresztés nem csodamódszer! Biztosan tudjuk ígérni, hogy a túlérzékeny hallás elmúlik, és az ahhoz kapcsolódó területeken a tünetek csökkenését érjük el. Lényegében azokat a problémákat fogja enyhíteni, amelyek a túlérzékenységgel állnak összefüggésben. Azt nem lehet elvárni, hogy minden területen varázsütésszerűen javul majd a gyermekek működése. Olyan módszer, ami mindenre megoldás, és egyben minden problémát elmulaszt, nem létezik! A gyerekek idegrendszeri működése nagyon összetett, így a legtöbb esetben szükség van Hallásébresztésre, mozgásfejlesztésre, logopédiai megsegítésre, mert ezek együttes alkalmazása válik csak hatékonnyá. A Hallásébresztés lényegében megteremti az alapot arra, hogy például az addig eredménytelen logopédiai foglalkozások eredményessé váljanak.
Tréningre jelentkezni a www.hallasebresztes.hu/regisztracio oldalon lehet, illetve amennyiben még bizonytalanok abban, fennáll-e Önöknél vagy gyermeküknél túlérzékenység, akkor kérjenek kiterjesztett hallásvizsgálatot a +36-20-592-1292 számon. Szeretettel várjuk Önöket!